Stymulator serca, kardiowerter-defibrylator (ICD), układ resynchronizujący (CRT) – jak poradzić sobie z kardiologicznym urządzeniem wszczepialnym? Część I

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność serdecznie zaprosić na kolejne spotkanie naukowe Oddziału Katowickiego PTK, które odbędzie się w formie hybrydowej dnia 11.04.2022 r. o godz. 17:00. Miejscem spotkania będzie Dom Lekarza w Katowicach, a link do spotkania dla osób pragnących wziąć udział w wydarzeniu on-line zostanie przesyłany kilka dni przed spotkaniem.

Tematem przewodnim będzie: “Stymulator serca, kardiowerter-defibrylator (ICD), układ resynchronizujący (CRT) – jak poradzić sobie z kardiologicznym urządzeniem wszczepialnym? Część I”. Podczas spotkania omówione zostaną podstawy kontroli kardiologicznych urządzeń wszczepialnych. Zaplanowano wyeksponowanie najważniejszych problemów klinicznych z zakresu kontroli i programowania stymulatorów serca, ICD i CRT oraz przedstawienie przypadków klinicznych, zarówno z „ostrego” dyżuru kardiologicznego, jak i poradni kontroli urządzeń.

Cieszy nas bardzo, że będziemy mogli ponownie spotkać się z Państwem. Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas program zainteresuje szczególnie te osoby, które na co dzień nie mają bezpośredniego kontaktu z urządzeniami do elektroterapii. Tym samym liczymy na to, że ta praktyczna dawka wiedzy ułatwi Państwu spotkanie z pacjentem z kardiologicznym urządzeniem wszczepialnym, szczególnie podczas dyżurów.
Zapraszamy serdecznie do aktywnego udziału w spotkaniu.

Program kwietniowej Konferencji Oddziału Katowickiego PTK 2022 (pdf)

Spotkanie organizowane przy współudziale firmy Pfizer.
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają certyfikaty oraz punkty edukacyjne doskonalenia zawodowego i naukowe PTK.