XXVI Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna oraz XX Jubileuszowe Warsztaty Kardiologii Inwazyjnej i III Warsztaty Echokardiografii – 4-7.06.2019r.

XXVI Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna „Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń” oraz XX Jubileuszowe Warsztaty Kardiologii Inwazyjnej i III Warsztaty Echokardiografii
Zabrze, 4 – 7 czerwca 2019 r.

ZAPROSZENIE

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność serdecznie Państwa zaprosić na organizowaną w Zabrzu XXVI Międzynarodową Konferencję Kardiologiczną „Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń”oraz towarzyszące jej XX Jubileuszowe Warsztaty Kardiologii Inwazyjnej i III Warsztaty Echokardiografii.

Tegoroczne spotkanie będzie przebiegało pod hasłem: „Od wytycznych i nowych technologii, do codziennej praktyki”. Zalecenia Towarzystw to nieodzowny element nowoczesnej medycyny, stawiającej sobie za zadanie poprawę wyników leczenia. Podejmowane przez nas decyzje powinny być oparte na dowodach. Jednakże w natłoku nowych doniesień, wytycznych czy pojawiających się sprzecznych wyników badań, postępowanie w codziennej praktyce klinicznej bywa utrudnione. W takich przypadkach ogromnie ważną rolę odgrywają eksperci gotowi do udzielenia porad czy wskazówek w przypadkach, kiedy poprawne postępowanie nie zawsze jest oczywiste. A zatem podczas zabrzańskiego spotkania swoim doświadczeniem podzielą się z nami najlepsi specjaliści, posiadający długoletnie doświadczenie kliniczne w zakresie leczenia chorób serca, płuc i naczyń.

Cieszy nas bardzo, że będziemy mogli ponownie spotkać się z Państwem na XX Jubileuszowych Warsztatach Kardiologii Interwencyjnej. Podobnie jak w zeszłym roku przygotowaliśmy dla Państwa 4 dni intensywnych aktywności. Zaczniemy we wtorek od warsztatów rotablacji, w środę będą technologie wewnątrzwieńcowe, natomiast w czwartek i piątek, interwencje wysokiego ryzyka. Duży nacisk położymy na aspekty kliniczne oraz bezpieczeństwo zabiegów. Mamy nadzieję, że znajdą Państwo czas, aby w czerwcu przyjechać do Zabrza i świętować z nami ten piękny Jubileusz!

W tym roku, już po raz trzeci będziemy mogli spotkać się z Państwem na towarzyszących Konferencji Warsztatach Echokardiograficznych. Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas program zainteresuje wszystkich klinicystów aktywnie zaangażowanych w nowoczesną, dynamicznie rozwijającą się diagnostykę obrazową schorzeń sercowo-naczyniowych w zakresie echokardiografii. Stawiając mocno na aspekt praktyczny planujemy ciekawe przekazy „na żywo”z badań przezklatkowych i przezprzełykowych. Jednocześnie zapraszamy do interaktywnego udziału w sesjach. Wspólne analizy i dyskusje, mamy nadzieję, przyniosą satysfakcjonujące odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania i dylematy.

Jako że niewydolność serca stanowi dzisiaj jedno z największych wyzwań współczesnej medycyny, dotykające znaczną część polskiego społeczeństwa,postanowiliśmy wyjść temu naprzeciw i zorganizować I Kongres Pacjentów z Niewydolnością Serca. Wzrastająca świadomość znaczenia tej choroby sprawia, że w chwili obecnej coraz większą uwagę poświęca się doświadczeniu osób bezpośrednio dotkniętych chorobą, tj. pacjentów i ich rodzin najlepiej znających jej specyfikę. W związku z tym wydaje się, że proponowana przez nas debata z udziałem właśnie pacjentów, stanie się ważnym głosem i pozwoli jeszcze skuteczniej sprawować opiekę nad tymi trudnymi chorymi.Wierzymy, że to ważne forum wymiany doświadczeń nie tylko zainteresuje, ale pozwoli jeszcze lepiej zrozumieć chorego i jego problemy.

Szanowni Państwo,

Udział w naszej Konferencji zapowiedziało wielu ekspertów, których ogromna wiedza i doświadczenie z pewnością przyczyniąsiędo wielu ciekawych, często kontrowersyjnych dyskusji. jesteśmy przekonani, że podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczna konferencja będzie nie tylko wspaniałym wydarzeniem naukowym i edukacyjnym, które pozwoli spojrzeć na kardiologię z trochę szerszej perspektywy, ale i towarzyskim. Celem zapoznania się ze szczegółowym programem Konferencji, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.konferencjazabrze.mp.pl Już dzisiaj serdecznie Państwa zapraszamy do Zabrza!

prof. dr hab. med. Mariusz Gąsior

prof. dr hab. med. Marian Zembala